Prosinec 2012

Budou takové, jaké si je uděláte

23. prosince 2012 v 20:01 | Simík
Ahoj:) Dnes se s vámi podělím o takovou myšlenku.
Minulé Vánoce jsem narazila na jeden blog, kde byl poslední článek napsaný 24. prosince někdy v devět hodin večer. A v něm autorka psala "Tak jsou Vánoce za námi...". Chápete? Já ne. Jak může někdo v tuto dobu myslet na internet a jak může mít vůbec zapnutý počítač? Sice už je to rok, co jsem ten článek četla, ale pořád si to pamatuju. Já tedy nevím jak vy, ale já většinou na Štědrý den v devět večer koukám na pohádky, jsem s rodinou, pouštíme svíčky... Takže milá zlatá, ty co jsi to minule psala, Vánoce přeci nekončí tím, že si rozbalíš dárky. Co třeba 1. a 2. Svátek vánoční? Já mám tedy Vánoce celý týden:) Udělám si je klidné a pohodové a hlavně co nejdelší:) Tak ani vy se o ně neochuzujte.

A nezapomeňte na vaše mazlíky. (Já si třeba vždy beru Nellinku s sebou když jdem celá rodina ke stromečku:)
Večer si udělejte super mazlení, ať i zvížátko pozná, že se děje něco výjmečného. Nasypte zrníčka ptáčkům venku nebo zajděte do útulku (já se tam už delší dobu chystám), vždyť právě po Vánocích je tam plno nechtěných Vánočních pejsků.
Tak prostě jen rozdávejte radost a uvidíte, že sami budete šťastní. Copak je něco lepšího než pohled na někoho, komu jste udělali dárkem radost?:)

Novinky 06

20. prosince 2012 v 21:32 | Simík |  O blogu

Ahoj:) Už dlouho jsem nepsala nějaké novinky o mně ani o Nellince, takže to jen tak krátce napíšu teď.
Jo, už jen zítra do školy a pak jsou Váánocé:) Tento týden jsme ani ve škole nic moc nedělali a spíš se (jako celý dnešek) dívali o hodině na nějaký film nebo video. Je dobrý, že se neučíme, ale zas je to trochu nuda x) Zítra budem mít nějakou besídku či co. Naše třída naštěstí nevystupuje, ale fotografové prý točí hezké filmy, takže by to mohlo být fajn.

Přemýšlela jsem i o novém layoutu. Zatím se mi tento neokoukal, ale snad v lednu udělám něco zimního. Už mám i nápad (kde byl ty měsíce předtím?:D).
Nellinka se má taky dobře. Mám pro ní nakoupeno spoustu dárků (samé papání:), tak bude asi brzy tlusťoučká:D Taky už s ní zas začínám cvičit překážkový běh a někdy se to chystám i natočit, ale teď v zimě je celkem blbé světlo a můj mobil pak točí dost blbě. Do pokoje mi svítí slunce jen okolo 11 hodiny odpoledne a to jsem ve škole, ale o Vánocích by to mohlo vyjít:)
Tak to je asi vše. O víkendu se chystám ještě něco napsat, tak to snad stihnu.
A vy mi napište co plánujete na Vánoce:)
Tak pac a pusu:)*

Obrušování zubů

13. prosince 2012 v 18:03 | Simík |  Péče a krmení králíků
(Ahoj, tyjo... jak je to dlouho co jsem nepsala? Omlouvám se, ale mám toho teď moc ve škole. Brzy tu bude pololetí a já nesmím propadnout. Jediné co mě utěšuje je to, že se prý při přechodu na střední každý zhorší.. no, já to dodržela:D)

Tak, dnes se podíváme králíčkům na zoubky.
I když se králík neřadí mezi hlodavce, jeho zuby mu celý život dorůstají. Aby nedošlo k přerůstání zubů, musí se pravidelně obrušovat. Jejich přední zuby rostou rychlostí 3-4mm/týden a zadní zuby 3-4mm/měsíc.


Recenze: dřevěné pelety

2. prosince 2012 v 17:28 | Simík |  Tipy a rady (králíci)
Ahoj, řekla jsem si, že by bylo fajn, udělat rubriku, kde bych vám postupně představovala různé potřeby pro králíky (hračky, krmiva, doplňky do klece...) něco jako tipy na nákup:) Vždy se dozvíte můj nazor na určitý "produkt", cenu, kde ho sehnat, k čemu je dobrý a tak:) A pokuď vás tímto článkem inspiruji, můj úkol byl splněn:) Myslím, že by se vám to mohlo hodit- zvlášť teď před Vánoci:)