Říjen 2012

Línání

25. října 2012 v 13:50 | Simík |  Péče a krmení králíků
Králíčci línají (mění srst) 2x ročně a to na jaře a na podzim. Línání může trvat i několik měsíců a tak je dobré králíčkovi v tomto období pomoc. Protože to jsou velice čistotná zvířátka a stejně jako kočky se pravidelně olizují, takže jim jdou chlupy až do zažívání. Proto doporučuji, koupit si nějaký kartáč (zde) pro dlouhosrsté králíky a gumový česáček (zde) pro krátkoststé a ušáka každý den kartáčovat. Také nezapomínejte na seno, které napomáhá při vylučování chlupů.


Jak rychle a snadno vyčistit napáječku

20. října 2012 v 14:22 | Simík |  Tipy a rady (králíci)

Napáječku (ve které bychom měli každý den měnit vodu) musíme také 1x týdně pořádně vyčistit. Určitě nepoužívejte žádné chemické prostředky, jeho zbytky by králíčkovi jen ublížily.

Tento trik využijí jistě všichi, co mají králíčka, hlodavce či ptáčka. A co budem potřebovat? Tyto ingredience máte určitě všichni doma. Vezmem si jen ocet a rýži.

Postup: Do napáječky nasypeme 1-2 lžičky rýže, pak najeleme jeden díl octa a jeden díl vody (např. 50ml octa + 50ml vody).
Vše pořádně protřepeme a pak minimálně 3x vypláchneme, aby tam nezůstaly zbytky octa. A napáječka je jak nová:)


Layout 08: Králíčci do červena

16. října 2012 v 20:46 | Simík |  Layouty blogu

Tak, a je hotovo:D Zítra tedy ještě nějaké drobnosti dodělám, ale jinak je to vše. Chtěla bych poděkovat Mrs. Glowie a Gormal za inspiraci. Od každé jsem si vzala jeden prvek, což bohatě stačí, dál už to byla moje fantazie:) Já jsem spokojená a jak se líbí/nelíbí vám?

P.S. Dnes jsem marodila (tedy, nachcíplá jsem už od víkendu a v pondělí jsem byla i ve škole, ale zjistila jsem, že to s tou bolestí hlavy, věčně ucpaného nosu a chrapotu ve škole nepůjde a tak jsem dnes zůstala doma. Zítra si taky ještě poležím a pak se uvidí. Jó, kde jsou ty časy se základky, kdy jsem byla doma třeba týden, ale tady to frčí a já nechci tolik dopisovat a doučovat se doma. Ještě že máme celý příští týden podzimní prázdniny (3 dny ředitelské volno + 2 dny oficiální prázdniny + víííkend). Miluju střední:D Tak pa a pište názory na layout:)

Novinky- 6. 10. 2012

6. října 2012 v 13:14 | Simík |  Simík píše...
(↑Moje 1. grafika za poslední 2 měsíce:D)