Duben 2012

Info 04

26. dubna 2012 v 20:09 | Simík |  O blogu
Zdravím:) Takže mám tu zas nějaké novinky. 1. je, že už jsem zas nemocná a od středy nechodím do školy. Takže ani ty články asi nebudou. O prodlouženém víkendu možná pojedu na chalupu, protože mě rodiče nechtějí nechávat několik dní doma samotnou. Postel mám i tam, takže stonat můžu i na chalupě.
Články tu budou nejspíš až začátkem příštího týdne.

A jako další věc je, že mě vzali na obě dvě střední školy, co jsem se hlásila. Ten první obor je sadovnická a krajinářská tvorba; floristika; greenkeeper. Trochu dlouhý název, ale prostě květinářka či zahradník no:)
A druhá je polygrafie. Tam jsem se dostala až v druhém kole a mám fakt obrovskou radost, protože na tu školu chci mnohem více než na tu zahradnickou. Protože bych jako zahradník musela maturovat z latiny a dostávala bych asi 15 tisíc měsíčně a to není moc. Bohužel to s platem jsem se dozvěděla až po podání přihlášky na zahradnickou školu, ale teď mě vzali i na grafickou, takže je všechno ok...jupí, wow, to je fakt bomba oni mě vzali:D :D
Ehm...no takže tak nějak:D To je tedy vše, tak pac a pusu x)

Pampeliška

23. dubna 2012 v 17:59 | Simík |  Fotky Nelly
Fotky ze včerejška, když Nell baštila jedny z prvních pampelišek, co jsem letos našla. Neměla jsem v plánu jí fotit, ale ona byla tak rozkošná, když do sebe soukala to rozkvetlé sluníčko na stonku:)

Žvejk, žvejk...

Snad jsme v pořádku

19. dubna 2012 v 16:04 | Simík |  Nellinka- deníček
Zdravím:) Návštěva veterináře se nakonec nekonala a to z jednoho důvodu: Nellinky levé očičko už přestává slzit a je to každým dnem lepší. Řekla jsem si, že je zbytečné Nellu někam tahat, když se z toho vylíže sama. Takže moc děkuju, že jsme překonali další "nemoc", a že to nebylo nic vážného:)

Očičko:(

17. dubna 2012 v 13:41 | Simík |  Nellinka- deníček
Mám špatnou zprávu:( Nevím jako moc je to vážné či ne, ale napsat to sem musím, třeba mi někdo poradí.

V Neděli jsem vzala Nellinku do parku. Trochu mrholilo, pak přestalo a tak jsem Nellu vyndala z přepravky, aby se poběhla. Mezitím začlo pršet a tak se i trošku namočila. Vzala jsem jí domů, do tepla.

V Pondělí večer jsem si všimla, že jí z jednoho očička teče:( Není nemocná? Nemůže to být mixomatoza nebo králičí mor? Je to vkůli tomu dešti? Nebo se jí jen něco dostalo do oka? A stalo se to doma nebo venku?
Neměla jsem jí nikam brát:( Zítra jdu k veterináři. Dnes musím ještě do školy.

Info 03

12. dubna 2012 v 19:33 | Simík |  O blogu
Ahoj, jdu vám oznámit, že žiju, protože jsem dlouho nepsala. Mám hodně dopisování sešitů a tak...chápete ne. Jinak Velikonose byli fajn, jen jsem se musela hodně věnovat škole. Nellinka se má taky dobře. Včera jsme zas po delší době skákaly překážky...byla jsem víc uhnaná než Nell:D

Na grafickém blogu otevřu obědnávky na layouty. Chtěla ho po mě Moniska, ta se ale už neozývá, tak nevím, jestli to stále platí. Tím pádem máte možnost si lay objednat [tady]. Udělám ho ale až příští týden.

A tím se dostáváme k tomu hlavnímu, co jsem vám chtěla říct. O víkendu možná jedu na chalupu, takže pokuď zítra nic nepřidám, opravdu jsem odjela:)

Movie tip: HOP

8. dubna 2012 v 16:49 | Simík |  Tipy a rady (králíci)
Hop je z poloviny hraná a z poloviny animovaná velikonoční komedie o jednom králíkovi jménem Zajda. Bydlí na Velikonočních ostrovech, kde je velká továrna na vajíčka a sladkosti. Jeho otec je velikonoční králíček a proto, když Zajda vyroste, má přijmout povolání po svém otci. To on ale nechce. Zajda touží po tom, že ce stane bubeníkem a tak radši uteče do Hollywooodu, kde se potká s Fredem (člověkem, co má trochu zmatený život a stále se mu nedaří najít si práci). Nakonec to vypadá, že vše dobře dopande, tedy až do té doby než se objeví Růžové barety...

Ve filmu je i spousta zajímavích věcí např. globus ve tvaru vejce, dokonalá továrna na sladkosti, plno moderních písniček a...hraje tam David Hasselhoff:D Když Zajda uteče do Hollywoodu, tak jde do Playboye, protože si myslí, že je to hotel pro králíky...vtipné:D
Taky se mi líbilo, když Zajda řekl, že králíci neumí zvracet, což je pravda, takže to není jen bláznivá komedie, co o králících nic neví.
Tak co? Nalákala jsem Vás?:D
V češtině si ho můžete stáhnout na ulozto.czŽádná legrace, jde se do práce...

7. dubna 2012 v 15:27 | Simík |  Videa-králíci
Instinktů se nezbaví ani domácí mazlíček:) I Nellinka v letním výběhu na travičce hrabala, tak jsme jí dali na zem pletivo, jinak by vzala do zaječích:D


Info 02

3. dubna 2012 v 19:46 | Simík |  O blogu
Tak zas po delší době, nejaké to info o admince:
Nemám moc sílu psát, takže jen ve stručnosti. Dnes jsem byla poprvné po třech týdnech ve škole. Jak už asi někteří víte, skolila mě dlouhodobá nemoc- zánět průdušek. Tu školu jsem nějak přežila, opravdu jsem jen přežívala, protože se mi chtělo nehorázně spát...vždyť mě dělalo před pár dny problém vůbec vstát z postele.

Odpoledne jsem byla na nějakém vyšetření a zítra jdu na rentgen, protože mě už nějak moc dlouho bolí hlava, tak aby to nebyl nějaký zánět dutin.
Možná si říkáte proč jsem nezůstala ty dva dny doma, když budou prázdniny, ale když já potřebuju sešity a přes Velikonoce se všechno doučit...to víte 3 týdny, to je skoro měsíc.

Píšu to hlavně proto, že teď tedy budu mít asi méně času, ale snad se mi podaří stíhat jak dopisování tuny sešitů, tak i odpočinek a blog. Toť asi vše...konec hlášení:)

Samečka nebo samičku?

2. dubna 2012 v 16:13 | Simík |  Začínáme s králíkem

Dnes se Vám budu snažit souhrně říct, jaké jsou plusy a mínusy samečků a samiček:

Samec:
- Často na svého páníčka doráží a "obskakuje" ho. Značkuje si močí teritorium a může být i agresivnější.
+ Vše se dá vyřešit kastrací, pak by neměly být problémy.

Samice:
- Může se stát, že dostane zánět nebo rakovinu dělohy. Jako prevence je kastrace, ta je ale u samiček náročnější a pokuď není opravdu nutná, normálně se samička nekastruje.
+ Je klidnější a mazlivější.

Na závěr:
Nedá se říct jestli je na bytového králíčka mazlíčka lepší samička nebo sameček. Každý králík má svojí osobnost a jiné vlastnosti a tak vlstně rozhoduje náhoda.
Já mám samičku a naštěstí s ní žádné problémy nebyly. Tak ať je to tak i nadále a vám přeji dobré rozhodnutí při výběru ušáka:)

Kopírujte jedině se zdrojem!