Březen 2012

Králík není hlodavec

30. března 2012 v 20:10 | Simík |  Začínáme s králíkem
I když si to spousta lidí myslí, králíci nepatří mezi hlodavce. Patří do řádu zajíci čeleď zajícovití a to z několika důvodů:
Hlodavci:
Pohybují dolní čelistí dopředu a dozadu bez pohybu do stran, můžou si potravu přidržovat předními packami

Králíci a zajíci:
Rozmělňijí potravu krouživým pohybem čelistí, dokážou se protahovat a při tom zívat

Rozdíl je i ve stavbě zubů.
I když se mám zdá morče s králíkem podobné, má každé zvíře svoje nároky a trochu odlišný způsob života. Např. by měli mít každý jiné granule, takže toto krmení obou zvířat stejným žrádlem není moc vhodné.

Zdroj: Něco vlastní hlava, ostatní informace z knihy Zakrslý králík

Layout 06: Králičí svět

24. března 2012 v 17:34 | Simík |  Layouty blogu
Tak, lay je nastavený, ale to není vše. Ještě to trošku dodělám a poupravím. Taky tu bude menší jarní rekonstrukce. Nějaké promazání starých článků, rubrik...no prostě tu musím udělat pořádek:)
Tenhle layout mi ale dal zabrat, je sice takový jednoduchý, ale bylo to s ním složité. Pořád to někde přečuhovalo a nesedělo.
Ze začátku jsem chtěla menu rozdělené (na ty ohrádky, obdelníčky) ale nějak to nechtělo zapodlout do sebe, tak jsem to nakonec vzdala a nechala nerozdělené. Myslím, že to ale tolik nevadí a menu je koukatelné i tak:)
A jaký je váš názor?:)


Staré vzhledy blogu

24. března 2012 v 16:24 | Simík |  Layouty blogu
Dřív jsem layouty na blog nepřidávala, tak to teď musím doplnit. A tak vznikla nová rubrika Layouty blogu.
Teď jsem přidám všechly laye, co jsem tu měla od úplného začátku blogu (blog vznikl v únoru 2011)

1. lay byl od Karol


Pár novinek z mého života...

21. března 2012 v 17:09 | Simík |  Simík píše...
Ahoj, dlouho jsem nenapsala a mám důvod: Jsem pořád ještě nemocná, dobrala jsem antibiotika, včera jsem byla u doktorky a ta my dala další, takže to vypadá na další týden doma. To bude zas dopisování do školy...
Dnes jsem byla na rentgenu plic, ale ještě nevím, jak to dopadlo. Taky se vrátil můj brácha z nemocnice, kde byl přibližně 14 s horší podobou nejspíš té stejné nemoci co mám já (měl zápal plic).

Taky jsem se dozvěděla, že mě nevzali na tu střední školu, co jsem chtěla (polygrafie). Budu se hlásit do dalšího kola, tak uvidíme. Kdybych tak měla lepší průměr, ale to my dřív přišly neustálé připomínky rodičů a učitelů, že se máme učit, otravné a zbytečné. Tak pro ty co jste teď v nějaké té sedmé, osmé třídě: Vážně se učte, je to důležité.

Takže zatím žádné články nečekejte, musím se léčit.

Nezobrazují se mi blogy

15. března 2012 v 15:50 | Simík
Nemoc pořád přetrvává, ale už je mi trochu lépe, tak sem se rozhodla, že vám napíšu o problému, který mám asi poslední 3-4 dny. Já totiž nevidím svůj blog...prostě se mi nezobrazuje. Když kliknu na svůj blog zobrazí se mi bílá stránka a na ní napsané slovo "sandan". Není to ale jen u mého blogu, ale skoro u všech ktré mám v oblíbených položkách na liště.

Pár se jich zobrazuje, ale proč zrovna oni jo? A todle čeho se roztřídily na ty co se zobrazují a na ty co jsou sandan (Mimochodem, nevíte někdo co to znamená?) Proč prostě nějaký jdou a jiný ne? Můžu chodit jen na správu blogu, ale svůj blog a to co těď čtete já prostě nevidím:( Pochybuji, že by někdo věděl co s tím:( Ale dá se takhle vůbec blogovat? Když jsem byla ještě zdravá, udělala jsem nový design, ale jak ho můžu nastavit, když nevidím, jestli sedí nebo ne:((

Nejde to...

12. března 2012 v 12:33 | Simík
Bohužel, ale blog bude muset být pozastaven. Mám horečky a beru antibiotika:( Doufám, že vy jste v pořádku, mějte se hezky a já se jdu léčit.

Naše malá modelka:)

10. března 2012 v 16:05 | Simík |  Fotky Nelly
Tak přidávám zas nějaké fotky:) Jsou dvě, zas hnědé a divné:D
Foceno: 8.3. 2012


Nějaké to info

6. března 2012 v 19:43 | Simík |  O blogu
Asi se Vám zas budu muset omluvit za menší aktivitu, ale teď mám k tomu trochu vážnější důvod. Můj brácha má zápal plic a protože mám počítač v našem společném pokoji, nemůžu na něj moc chodit, abych se od bráchy nenakazila. Taky spím teď už asi týden u rodičů na rozkládacím gauči...takže trochu blázinec.

Taky mám vymyšlený úžasný nový layout, ale jen v představách. Až ho splácám v Photoshopu bude určitě ošklivý- takhle to mám vždycky:D Ale udělám ho až se tu vrátí vše do normálu, až budou všichni zdraví a já budu zas spát ve své milované postýlce.

P.S. Nellča se má fajn, jen teď někdy zlobí, chce si udělat noru za gaučem. Ona je tam totiž taková štěrbina, do které se Nella vejde jen když je gauč rozložený (což teď je), takže tam někdy hrabe no:)

Nechci psát nic dlouhého. Zítra smažu nějaké starší články o králících a pokusím se je napsat lépe a bez chib...jej pardon chyb:D Chci začít od znova. Tím myslím, že budu psát už jen články o králících. Tak doufejme, že se mi splní ta moje ideální představa tohoto blogu:) Jestli jo, tak se máte na co těšit.
Á to jsem se zas rozepsala...Tak pa, mám Vás ráda:)

Veterinář? Nikdy!

2. března 2012 v 15:17 | Simík |  Nellinka- deníček

...ano, tak asi tohle si Nellinka myslela, když se dozvěděla, že bude muset navštívit véťu. Šla jen na očkování, takže pohoda.

Hned co jsem přišla domů ze školy, jsem vzala přepravku, Nellinku a očkovací průkaz a vyrazila směr veterina, která je od nás asi 15 minut pěšky. V čekárně jsem docela dlouho čekala, ale dočkala jsem se.
Sestřička jí dala dvě injekce (proti moru a mixomatoze) a ostříhala drápky. A to víte, že se Nellinka bránila a chtěla zdrhnout:)
Když už bylo všechno hotovo, tak se mi zdálo, že se ke mě Nell trochu přitulila a přitiskla♥ Asi ví, že jsem její:)

Taky jsem se dozvěděla, že na očkování proti mixomatoze máme chodit 2x ročně (teď jsme chodili jen 1x ročně). Protože Nellinka jezdí i na venkov, kde jsou králíci v králíkárně. Takže by se mohla od nich nakazit (i když jsou třeba až u souseda).

P.S: Doufám, že teď už budu přidávat více článků a blog se pořádně rozjede:)