Leden 2012

V rychlosti...

31. ledna 2012 v 20:26 | Simík |  Simík píše...
Ahoj, tak zas po delší době něco píšu:)
Já vím teď to není ono, ale doufám, že se blog opravdu po prázdninách pořádně rozjede a už nebudou tak častá pozastavení.
A co jinak? Ve škole...vysvědčení co?:D No já vám sem moje známky psát nebudu, jen se pochlubím, že jsem se zlepšila z dějepisu (mám za 2) a z fyziky (za 1) :D.
(Jeden kluk u nás má devět čtyřek a dvojku z chování, to je co? V devítce...blázen:D)

P.S. Kdo by chtěl může mi hlásnout pro Louise Tomlinsona- Tady

Co tedy bude s tímto blogem?

28. ledna 2012 v 18:41 | Simík |  O blogu
Trochu jsem si to nechala projít hlavou a rozhodla se, co tedy udělám s tímto blogem a jak to bude dál...

Chcete to říct?.....už jste zvědavý?..............takže s tímto blogem nekončím!!:)
Ano, asi je to tak:) Blog se ale pořádně rozjede nejspíš až za 14 dní (po jarních prázdninách).

Chodíš na tento blog rád(a)?
Abych tu zůstala mě přesvědčila i jedna blogerka jménem Jenn. To, že na můj blog chodí jsem vůbec netušila, protože nepíše komenty. Když jsem ale chtěla s blogem skončit, tak na svůj blog dala seznam blogů kam ráda chodí a byla jsem mezi nimi i já.
Napsala:
Zaměření: králíčci :)
Info: Sama mám dva králíčky,takže tento blog miluju! Sbírám tam informace,novinky a tipy na nákupy! :) Také doporučuji!"
.
.
Takže s blogem nekončím a budu sem přidávat přesně to co tahle slečna napsala. A budu to dělat pro vás a kvůli vám. Ale o jedno vás prosím: Jestli sem rádi chodíte, tak mi to řekněte, protože já si pak myslím, že jsem tu zbytečná.
Nebyla to ale jenom Jenn, přesvědčila mě i ElliQ, Niki a další.
.
A ještě jedna novinka:
Založím ji možná druhý blog o mě a grafice:) Víc informací zas příště:)

Achjo...

26. ledna 2012 v 14:53 | Simík |  O blogu
(Omluvte mě, že pořád píšu takové smutné články, ale já teď nějak ztratila chuť a blgování a vlastně i tak nějak ke všemu...)

...já vážně nevím, co mám dělat...Už mě to tu nebavý:( Kolik lidí má králíka? Stokrát méně, než těch co mají psi či kočky. A kolik z nich ví o blog.cz? Málo...a kolik z nich ví o mém blogu? Ještě míň.
Už mě králičí téma tolik nebaví. Toto je můj první blog a vydržela jsem tu už skoro rok a to je jak tak koukám na některé ostatní blogaře, docela úzpěch. Kolikátý blog máte vy?
Jestli znáte aspoň jediný důvod, proč bych tu měla být, tak řekněte...

Ve zveráči...

23. ledna 2012 v 15:38 | Simík |  Nellinka- deníček
Tak Nellinka už je asi úplně zdravá a papá všechno:) Proto jsem jí zašla koupit do zverimexu kvalitní krmení, aby měla do bříška to nejlepší:) Ještě jsem tam vzala proutěný míček na hraní a dvě tyčky z bylinek (myslím, že je tam měsíček, nějaké fialové lístky...atd.)


Doufm, že jí už nemoc opustila...
Nellinko, tohle mi už nikdy nedělej, málem mě z tebe klepla pepka:/...:D :D

Čtěte prosím...

21. ledna 2012 v 12:57 | Simík |  O blogu
Nevím, kde začít... No tak třeba tím, že se rozmýšlím, jestli nepozastavím blog. Není to tím, že bych neměla čas, ale tím, že teď stejně na blogy moc lidí nechodí. Jo, pár jich tu je, ale je to málo. Moje návštěvnost klesla za týden o 20 lidí. Když na blog chodí málo lidí, dá si admin pauzu. Nemá cenu sem teď něco přidávat.

Taky mě už teď blog tolik nebaví. Poznala jsem spoustu nových blogů a těď mě spíš baví blogy o hudbě, filmu nebo grafice.
Králíčky mám pořád ráda, to jo, ale víc mě baví se starat o Nellinku, než psát.

Za 14 dní bude vysvědčení a my máme hned potom jarní prázdniny. Teď jsem budu ještě chodit, ale pak na ty prázdniny jedeme na chalupu, takže si od blogu odpočinu a rozhodnu se jestli tu zůstanu, nebo jestli si založím nový blog, např. o nějaké hudební skupině. Když já nevím jestli tento blog má ještě cenu:( Kolik mých SB a návštěvníků má králíčka? Tři, čtyři? Má to cenu?

Nevím, ještě si to rozmyslím, buď si udělám nový blog, nebo by vám nesmělo vadit, že bych sem přidávala i ostatní věci, než jen o králícich. Tím myslím grafiku nebo něco o chudbě atd.

Info

18. ledna 2012 v 13:52 | Simík |  O blogu
Já chci víkend!

Tak dnes nás pustili ze školy o hodinu dříve, takže mám čas napsat...
Psali jsme písemku z češtiny, dneska z angličtiny a v pátek mě čeká z matiky. Takže se musím učit. Taky jsme se včera byli kouknout v den otevřených dveří na zahradnickou školu a dnes jdu zas na další. To jsem se včera ani nestačila naučit na písemku z angličtiny, protože jsme přišli domů v šest a pak zbylo jen málo času.
Omluvte mě za menší aktivitu, ale zvládat písemky, přihlášky na střední a blog moc nejde.

Ona papá:)

15. ledna 2012 v 12:37 | Simík |  Nellinka- deníček
A teď jdeme na dnešní zprávy:
Takže ten můj brouček se snad začíná uzdravovat:) Včera jsem jí koupila salát a Nellinka pár listů snědla. Taky jí sušené malinové a jahodové listy, ale to je zatím vše. Granule, mrkev ani jablko, pořád nechce jíst:/ No aspoň něco. Taky jsem jí včera vážila, má 2,3 Kg. Budu jí teď vážit každý den, protože po té hladovce, když nechtěla jíst, asi trochu zhubla.

Taky už vybobečkovala malinké, ale hodně malé bobečky. Četla jsem, že při zácpě jsou malé. Ale snad už se vážně začíná uzdravolat a za pár dní bude už jíts i granule. Jen teď musí mít nějakou dietu, aby si ten žaludek zas zvykl na jídlo, které by mělo být nějaké lehce stravitelné a né moc těžké.

Museli jsme se koupat...

15. ledna 2012 v 12:21 | Simík |  Nellinka- deníček
(Fůůj voda!)


Jak jste si asi všimli, teď vám píšu každý den o zdravotním stavu Nellinky. Včera se nám stala další špatná událost...

Chtěla jsem, aby se Nellinka proběhla po bytě (pohyb může při zácpě pomoct). Na chodbě byl lavor s namočeným prostěradlem, co měla Nelly v kleci. Já jsem jí ho totiž vyměnina za nový, protože pořád jen ležela, tak aby byla v čistém.

Myslela jsem, že Nella poběží do pokoje, ale ona se rozebělha na chodbu. Potom asi ucítila svůj pach s toho prostěradla, ale nevěděla, že je v tom lavoru i voda (ona vodu nesnáší) a do toho lavoru plného vody a pracího prášku skočila:( Uvědomila si, že je ve vodě a rychle vyskočila ven... Já byla v škoku, ona byla v šoku. Rychle jsem jí popadla a šla osprchovat do vany.

Kdyby se zašla olizovat i s tím pracím práškem, asi by se otrávila:( Chuděrka byla celá vyděšená a já jí polévala vodou, ve snaze dostat z ní ten prací prášek. Pak jsem Nellu sušila ručnímem, to se jí ale moc nelíbylo, tak jsem toho nechala, aby se sama olízala.
Dnes se zdá, že je v pořádku...jen doufám, že neolízala i nějaký ten prášek:(

Aspoň to seno...

14. ledna 2012 v 11:33 | Simík |  Nellinka- deníčekTakže včera jsem dala Nellince plnou misku ovoce a zeleniny a do jesliček seno, ničeho se ale ani nedotkla:(
V noci jsem se probudila a šla se na ní podívat. Viděla jsem jak jen leží, ale když jsem přišla blíž, tak pohnula hlavičkou. Řekla jsem si, že je v pořádku a šla si lehnout. Ráno měla ale pořád plnou misku. Ovoce a zeleninu pořád nepapá. Pak jsem si všimla, že snědla trošku sena a taky se napila vody. Mám hodně usušených lístků a pampelišek (psala jsem o tom tady) a ty taky prošku papá. Tak doufám, že jí těch pár stébel a usušených lístků bude stačit, protože jinak bych jí musela dokrmovat injekční stříkačkou a to jak jsem vyzkoušela včera, moc nejde. Udělala jsem jí kaši z vody a granulí a injekcí se jí snažila nakrmit. Ona se ale cukala a nechtěla jíst.
Taky jsem jí dala do záchůdku čistou podestýlku, abych věděla jestli bobečkuje. Budu jí dávat hodně sena a snad se rozpapá co nejdříve. Pořád ale jen leží, asi je slabá:(

Stonáme...:(

13. ledna 2012 v 19:57 | Simík |  Nellinka- deníček


Bohužel, Nellinka je asi nemocná:( Poznala jsem to už ráno.
Strašně rychle dýchala a pořád ležela, vždycky na mě panáčkuje, když jdu okolo klece a teď nic. Pak jsem přišla na to, že má prázdnou napáječku, tak jsem jí dala vodu. Pak jsem musela do školy...

Teď zas pořád leží a když jí pustím do pokoje, aby se proběhla, uteče zpátky do klece a tam si lehne. Dala jsem jí plnou misku ovoce a zeleniny (jablko,mrkev,víno,švestku, trávu...) ale ona nechce žrát, ničeho se ani nedotkla:( Ani dropsíky, kterým nikdy neodolá, nechce.

A je to na ní celkově vidět- je divná a jiná než normálně. Asi má zácpu, protože skoro celý den prosedí na záchůdku a nic. Taky mi přijde, že má tvrdé bříško:((
Uvidíme jak to půjde zítra, ale když nezačne do 24 hodin žrát, běžím s ní na veterinu!

Musím zmenšit aktivitu na blogu...

10. ledna 2012 v 18:33 | Simík |  O blogu
(zdroj obrázku, úprava: by Simík)

Bohužel, je to tak :( Poviností a učení přibývá, budou pololetní písemky, zkoušení...Všechno se to na mě valí:/
Doma se prakticky neučím, chodím pozdě spát a ráno přicházím pozdě do školy. Dnes jsem dostala třítní dutku, za pozdní příchody:( A stále přibývají ty hrozné rozhovory s rodiči na téma "moje budoucnost". Přibližně za 2 měsíce mám dávat přihlášky na střední školu a já nejsem ani pořádně rozhodnutá co bych chtěla v budousnosti dělat. Už jsem ale vybrala přibližně pět škol kam bych tedy chtěla jít, ale s tím prospěchem nevím...
Musím se prostě učit, napsat dobře písemky a chodit včas. Nechci si přeci zkazit život tím, že mě na nějakou školu nevezmou nebo mě z ní vyhodí a já budu dělat např. učňák bez maturity. Jo a přihlášky na střední školy se nemůžou dávat 3 (jak jsme všichni doufali), ale bylo to změněno od 1. ledna 2012, tak že se dávají jen 2. Takže další "skvělá" zpráva:(
Navíc jsou zrovna teď máma i táta na třídních schůzkách a to není dobré:( Budu ráda když mi nezakáží počítač a nedostanu moc velkého sprda.
Loučím se s vámi na dobu neurčitou a užívejte si bezstarostný život žáka základní školy na 1. stupni nebo pro ty větší (6. a 7. třídy) na 2. stupni.
A vy co máte třeba už školu za sebou se mějte taky báječně!
Já se jdu učit.

Tak trochu jiný zápis nových sb/affs

8. ledna 2012 v 12:16 | Simík
Rozhodla jsem se, že hned nepřijmu každé nové Affs, které by se zapsalo. Ale musí projít "zkušební dobou". To znamená, že kdo by chtěl být affs, tak ať se zapíše. Já si ho dám do seznamu v menu pod čaru a budu čekat přibližně týden. No a když bude to affs obíhat ,my se skamarádíme a bude všechno ok, tak si ho přidám do normálních affs. Ale kdyby se na mém blogu pak už neukázalo a neobíhalo, smažu si ho.
Ve zkušební době byly:

Sabika- Nevšimla jsem si, že by si obíhala a ani sis mě nezapsala do affs, takže si tě mažu, ale tvůj blog si dám do bývalích affs a přijdu se k tobě na blog podívat přibližně jednou za 14 dní.
Petiline- Ty si mě mile překvapila, obíháš, super jsi mé nové affs:)
sophies- Ty jsi obíhala trochu méně, ale tvůj blog se mi líbí, takže si tě přidávám do normálních affs:)
Petiline a Sophies gratuluji a doufám, že se Sabika nezlobí.

Jak naučit králíčka pít z napáječky?

7. ledna 2012 v 12:09 | Simík |  Tipy a rady (králíci)

Ne každý králíček umí pít z napáječky a tak ho to musíme naučit. Není to ale nic těžkého. Stačí, když mu napáječku dáte k tlamičce a kuličkou (na konci napáječky) se dotknete jeho tlamičky tak, aby vytekla kapka. Když králík kuličku olízne a zjistí, že tudy teče voda, máte vyhráno:)


Diplom za fotosoutěž

6. ledna 2012 v 15:11 | Simík |  Diplomy
Do soutěže Mazlík Vánoc 2011 se přihlásili bohužel jen 3 lidé a protože by vyhodnocení bylo až někdy v lednu, tak jsem soutěž zrušila:(
Přihlášení soutěžící (Niki, Míša a etos) dostávají společný diplom a já poučení pro příště: fotosouteže už nedělám.


Pro zlepšení blogu?

2. ledna 2012 v 15:32 | Simík |  O blogu
Asi každý kdo má blog chce, aby jeho blog by navštěvovaný a kvalitní. Já jsem z návštěvností zpokojená, ale víc mě zajímají lidé, co se na můj blog rádi vrací. Jsou to hlavně má sbéčka, ale i blogaři(ky), kteří mě mezi svými spřátelenými blogy nemají a přesto sem chodí. Tím bych vám všem, co jste byli na mém blogu min. 2x a máte to tu rádi chtěla poděkovat:) Díky!
A aby toto byl aspoň trošku kvalitní blog, udělala jsem si pár bodů (můžeme tomu říkat i novoroční předsevzetí), které se budu snažit dodržovat.
Tady jsou:

- Psaní více článků o zvířatech. Jako inspiraci mít knihy o chovu nebo internet, ale vše psát vlastními slovy a přidávat vlastní zkušenosti a obrázky.

- Přidávat mini soutěže, poznávačky a bleskovky, protože zaberou jen málo času. (jak jsem zjistila fotosoutěže vás nebaví)

- Přidávat obrázky, videa a zajímavoti ze světa zvířat.

- Sem tam přidat i něco do rubriky můj deníček- ať taky víte co dělá adminka:)

- A hlavně psát články do rubriky Nellinky deníček- kvůli Nellince to tu celé je, tak ať víte, co to moje ušaté střeštiprdlo dělá, že:D

Souhlasíte? Máte nějaké připomínky nebo nápady jaké články by jste nejraději četli?

Pár fotek...

2. ledna 2012 v 13:12 | Simík |  Fotky Nelly
Ani nevím proč do sem dávám. Je to pšenice co roste u nás v misce, jen proto, aby jí Nellinka zbaštila:D