Nejmenší pes na světě

19. února 2011 v 12:40

Nejmenší pes světa měří osm centimetrů

Jmenuje se Tom Thumb (Paleček) a zřejmě se stane držitelem trofeje o nejmenšího psa planety. Mrňavý kříženec jackrusselteriéra s čivavou se narodil před třemi týdny v britském West Dunbartonshire a pokud přežije, zapíše se do Guinnessovy knihy rekordů.

Jeho majitelé Susan a Archie Thomsonovi byli porodem mrňouse zaskočení. Fence Sun se narodilo celkem pět štěňat - čtyři úplně normální, ale páté třikrát menší než sourozenci. Tom Thumb je tak maličký, že se bez problémů vejde do kávového hrnečku a své paničce si sedne na dlaň. Podle majitelů už štěně víc nevyroste a stane se tak čestným držitelem rekordu zapsaného do Guinnessovy knihy rekordů. Pejsek má přitom téměř dokonalé proporce, není to žádný mrzák, ale nádherný pes. Jen tak trošku kapesní…

Nejmenší pes světa


Osmicentimetrový pes přináší majitelům nejen publicitu, ale i spoustu radosti. Když si jeho matka stoupne, Tom jí ani nedosáhne ke strukům - kojit se tedy může jen tehdy, když si Spice lehne na zem. Když si pak zase stoupne, Tom jí zůstane na struku viset; je tak lehoučký, že si fenka nákladu ani nevšimne. Přitom je mrňous pořádný bojovník: se sourozenci se musí pořádně porvat, jinak se prostě k mléku nedostane.

Jestli se Tom do Guinnessovy knihy rekordů opravdu dostane, se ještě neví. On i jeho majitelé musí doufat, že už moc neporoste. Zatím je totiž držitelem rekordu čtyřletý čivavák Heaven Sent Brandy, který měří celých 15 centimetrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hm..ferdynka hm..ferdynka | Web | 19. února 2011 v 19:58 | Reagovat

krásný.. ale já jí dávám taky to drahé krmení ale přece je tam pár zrníček .. a ona vždycky vyžere to dobrýa zbytek nechá!!!!!!!! a zrní samozdřejmě taky :D

2 hm..ferdynka hm..ferdynka | Web | 19. února 2011 v 22:20 | Reagovat

ps: a minerální kámen také má a nežere ho!! skoušela jsem různé druhy a marně.. :-?  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama